Kontakta oss på Hedda Anderssongymnasiet

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på Hedda Anderssongymnasiet.

Kontakt och öppettider

Telefon: 046-359 61 30

E-post: heddagymnasiet@lund.se

Expeditionens öppettider: vardagar klockan 8-15.
Begränsad öppettider/telefontider under lovdagar.

Hitta hit

Byggmästaregatan 2, 222 37 Lund.

Hitta till Hedda Anderssongymnasiet via karta

Sjukanmälan

Sjukanmälan är obligatorisk. Du måste ringa varje dag tills du blir frisk.

Ring för sjukanmälan: 0515-77 76 11

När du ska sjukanmäla dig så måste du göra det före klockan 12.00 första sjukdagen.

Om du på grund av sjukdom eller av annan orsak tvingas lämna skolan under pågående skoldag sjukanmäler du dig själv i Skola24. Vid skolstart kommer du få dina inloggningsuppgifter till Skola24.

Logga in till Skola24

Skolledning och administration

Malin Dahlgren, rektor
046-359 61 31
malin.dahlgren@lund.se

Hanna Stavne, biträdande rektor
046-359 61 38
hanna.stavne@lund.se

Marion Schöttelndreier, biträdande rektor
046 - 359 96 44
marion.schottelndreier@lund.se

Lars Steimer, administrativ chef
046-359 61 32
lars.steimer@lund.se

Towa Karlsson, gymnasiesekreterare
046-359 61 64
towa.karlsson@lund.se

Studie- och yrkesvägledare

Marita Lind
046-359 61 33
marita.lind@lund.se

Elevhälsa

Kurator

Beatrice Hedvall
046-359 61 34
beatrice.hedvall@lund.se

Skolsköterska

Alice Rodrigues
046-359 61 37

alice.rodrigues@lund.se

Specialpedagog

Marie Stoor
046-359 38 89
marie.stoor@lund.se

Uppdaterad:

Dela sidan: