Kontakta ledningsgruppen, barn- och skolförvaltning Lunds stad

Ledning

Skoldirektör
Mats Jönsson
Telefon: 046-359 83 00
mats.jonsson@lund.se

Biträdande förvaltningschef
Peter Nyberg
Telefon: 046-359 62 16
peter.nyberg2@lund.se

Chef Lunds skolors resurscentrum
Peter Walther
Telefon: 046-359 70 72
peter.walther@lund.se

Skolområdeschef Linero-Tuna-Östra Torn
Anders Aldrin
Telefon: 046-359 76 76
anders.aldrin@lund.se

Skolområdeschef Centrum-Torn
Katarina Kristiansson
Telefon: 046-359 72 57
katarina.kristiansson@lund.se

Skolområdeschef Centrum-Väster-Järnåkra-Klostergården
Eva Nilsson
Telefon: 046-359 75 25
eva.nilsson11@lund.se

Skolområdeschef Norra Fäladen
Viveca Dahl 
Telefon: 046-359 74 06
viveca.dahl@lund.se

Kontakt

Barn- och skolförvaltning Lunds stad

Adress: Stora Södergatan 47, 222 23 Lund
Telefon (växel): 046-359 50 00
E-post: bsf.lundsstad@lund.se